EXECUTIVE ORGANIZING BOARD

Dr. Masayuki Kukan Hisataka

Dr. Masayuki Kukan Hisataka

Hanshi 10th Dan

Japan

Prof. Masamitsu Kudaka

Prof. Masamitsu Kudaka

Hanshi 8th Dan

Japan

Yukio Sakamoto

Yukio Sakamoto

Hanshi 8th Dan

Japan

Hitoshi Namekata

Hitoshi Namekata

Hanshi 8th Dan

Japan

Micheal Coleman

Micheal Coleman

Renshi 6th Dan

EXECUTIVE ADVISORY BOARD

Mamadou Diallo

Mamadou Diallo

Hanshi 8th Dan

Switzerland

Dr. Jefferey Henderson

Dr. Jefferey Henderson

Kyoshi 7th Dan

Andorra

Nigel McReaddie

Nigel McReaddie

Kyoshi 7th Dan

Australia

Masahito Kudaka

Masahito Kudaka

Renshi 6th Dan

Japan

TECHNICAL COMMITTEE AFRICA

Ousmane Maiga

Ousmane Maiga

Kengo 5th Dan

Mali

Ayad Dekkar

Ayad Dekkar

Renshi 6th Dan

Algeria

Farid Habouche

Farid Habouche

Renshi 6th Dan

Algeria

Mustapha Saadoudi

Mustapha Saadoudi

Renshi 6th Dan

Algeria

Lamia Louali

Lamia Louali

Kengo 5th Dan

Algeria

Daouda Coulibaly

Daouda Coulibaly

Shushi 3rd Dan

Cote d'Ivoire

Imtiaz Abdula

Imtiaz Abdula

South Africa

Bouzekrawi Mohammed

Bouzekrawi Mohammed

Renshi 6th Dan

Morocco

Amine Louali

Amine Louali

Kengo 5th Dan

Algeria

Dieynaba Coly

Dieynaba Coly

Senegal

Diao Abdoulaye

Diao Abdoulaye

Burkina Faso

Hamza Ouahab

Hamza Ouahab

Kengo 5th Dan

Algeria

Rachid Laghrani

Rachid Laghrani

Renshi 6th Dan

Morocco

Hajer Romdhani

Hajer Romdhani

Tuniasia

Ahmed Said

Ahmed Said

Renshi 6th Dan

Morocco

Aderrazak El khaoudi Mohammed

Aderrazak El khaoudi Mohammed

Morocco

Hamdouche Rabah

Hamdouche Rabah

Renshi 6th Dan

Algeria

TECHNICAL COMMITTEE EURO

Olaf Lotze Leoni

Olaf Lotze Leoni

Hanshi 8th Dan

Euro

Peter Lerk

Peter Lerk

Kengo 5th Dan

Netherland

Ciaran Mitchel

Ciaran Mitchel

Renshi 6th Dan

England

Luis Pres Santiago

Luis Pres Santiago

Renshi 6th Dan

Spain

Ruben Jesus

Ruben Jesus

Portugal

Paulo Ramalhete

Paulo Ramalhete

Kenshi 4th Dan

Portugal

Francesca Marra Fasto

Francesca Marra Fasto

Shushi 3rd Dan

Italy

Yoann Kongolo

Yoann Kongolo

Shushi 3rd Dan

Switzerland

Juan José Reigadas Gutierrez

Juan José Reigadas Gutierrez

Kenshi 4th Dan

Spain

Sandra Leoni

Sandra Leoni

Kengo 5th Dan

Germany

TECHNICAL COMMITTEE EURASIA

Alexander Sokovikov

Alexander Sokovikov

Renshi 6th Dan

Russia

Alexander Filyushkin

Alexander Filyushkin

Renshi 6th Dan

Russia

Mustafayev Yuriy

Mustafayev Yuriy

Renshi 6th Dan

Azerbaijan

Baranov Bardim

Baranov Bardim

Renshi 6th Dan

Russia

Mikhail Kovalev

Mikhail Kovalev

Renshi 6th Dan

Russia

Sergy Palbin

Sergy Palbin

Renshi 6th Dan

Russia

Nazim Movsumzade

Nazim Movsumzade

Renshi 5th Dan

Azerbaijan

Evgeny Mironov

Evgeny Mironov

Shushi 3rd Dan

Donetsk Republic

Emzer Tsikrauli

Emzer Tsikrauli

Renshi 5th Dan

Georgia

Zydrunas Budrys

Zydrunas Budrys

Lithuania

Volodymyr Kranin

Volodymyr Kranin

Yushi 1st Dan

Ukraine

Denys Firsov

Denys Firsov

Yushi 1st Dan

Ukraine

Roman Polishchuk

Roman Polishchuk

Yushi 1st Dan

Ukraine

Yuly Potapenko

Yuly Potapenko

Ukraine

Leonid Gromov

Leonid Gromov

Kengo 5th Dan

Russia

TECHNICAL COMMITTEE PAN AMERICA

Philippe Nadeau

Philippe Nadeau

Hanshi 8th Dan

Pan America

Mega Martinez

Mega Martinez

Kyoshi 7th Dan

United States

Paul Jackman

Paul Jackman

Kyoshi 7th Dan

Canada

Kevin Pelletier

Kevin Pelletier

Kengo 5th Dan

Canada

Yossi Abehsera

Yossi Abehsera

Kengo 5th Dan

Canada

Manoli George

Manoli George

Renshi 6th Dan

Canada

Martin Juteau

Martin Juteau

Kengo 5th Dan

Canada

Mario Venne

Mario Venne

Renshi 6th Dan

Canada

John Gaddy

John Gaddy

Renshi 6th Dan

United States

Kunio Tanabe

Kunio Tanabe

Kyoshi 7th Dan

Venezuela

Edgardo Carrizo

Edgardo Carrizo

Argentina

Melanie Cyr

Melanie Cyr

Kengo 5th Dan

Canada

Donald Oxford York

Donald Oxford York

Kengo 5th Dan

Canada

Steven Jackman

Steven Jackman

Kenshi 4th Dan

Canada

TECHNICAL COMMITTEE Oceania

Andrew Riley

Andrew Riley

Kyoshi 7th Dan

Australia

Masayuki Onuma

Masayuki Onuma

Renshi 6th Dan

Japan

Scott Chaffey

Scott Chaffey

Renshi 6th Dan

Australia

Nick King

Nick King

Kyoshi 7th Dan

Australia

Nobuhiro Kikuchi

Nobuhiro Kikuchi

Renshi 6th Dan

Japan

Scott Brown

Scott Brown

Kyoshi 7th Dan

Australia

Daisuke Yamamoto

Daisuke Yamamoto

Kengo 5th Dan

Japan

Satoshi Ono

Satoshi Ono

Renshi 6th Dan

Japan

Yoshimasa Kakuta

Yoshimasa Kakuta

Renshi 6th Dan

Japan

Eihiro Onuma

Eihiro Onuma

Renshi 6th Dan

Japan

Timothy Willson

Timothy Willson

Kengo 5th Dan

Australia

Kristie Chaffy

Kristie Chaffy

Renshi 6th Dan

Australia

Joseph Lee

Joseph Lee

Kenshi 4th Dan

Hong Kong

Kebi Raj

Kebi Raj

Renshi 6th Dan

India

Clint Chaffy

Clint Chaffy

Kyoshi 7th Dan

Australia

Govind Thakker

Govind Thakker

India

Akbar Talei

Akbar Talei

Iran

Mian Shahzad Muhammad Khalid

Mian Shahzad Muhammad Khalid

Pakistan

Undariya

Undariya

Yushi 1st Dan

Mongolia

Krishna Prasad Kandel

Krishna Prasad Kandel

Gyoshi 2th Dan

Nepal

Rikuto Hosomi

Rikuto Hosomi

Shushi 3rd Dan

Japan

Marc Edward Sofinowski

Marc Edward Sofinowski

New Zealand